Czy sufity napinane są bezpieczne?

Nasze sufity napinane są wykonane z folii PCV. Co to tak naprawdę znaczy? Jaką taka folia ma trwałość? Czy można ją czyścić i w jaki sposób? Czy mogą z takiej folii korzystać alergicy> Postaramy się odpowiedzieć na te wszystkie pytania. Zachęcamy do czytania!

Tworzymy nowoczesne sufity napinane

Gdy zapytasz kogoś o sufity lub ściany napinane to z bardzo dużym prawdopodobieństwem usłyszysz odpowiedź, że jest to jakaś nowa technologia. Interesujący jest fakt, że historia tego rodzaju rozwiązań jest o wiele dłuższa, niż początkowo mogłoby się wydawać. Przed wiekami ludzie dekorowali swoje domy za pomocą tkanin rozciągniętych między ścianami. Można to uznać za prototyp nowoczesnych sufitów napinanych. Jednak tkanina jako materiał, ma bardzo dużo wad. Przede wszystkim, szybko traci elastyczność i nie jest zbyt trwała.

Daleko im było do dzisiejszych sufitów napinanych

Oczywiście aktualne rozwiązanie nie mają wiele wspólnego z sufitami z tkanin. Najbardziej podstawową różnicą jest materiał, z którego się je wykonuje. Używamy najwyższej jakości folii wykonanej z polichlorku winylu (PVC).

Najważniejsze jest dla nas bezpieczeństwo

Nasze sufity napinane są niepalne. Znaczy to, że sufit napinany nie zmieni się nagle w płonący materiał, gdy w budynku wybuchnie pożar. Sufity napinane nie emitują również dymu. Gdy masz alergię lub dotyczy to Twojego dziecka, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość. Sufity napinane są antystatyczne. Kurz nie zbiera się na ich powierzchni.

Jak wygląda codzienna eksploatacja sufitów napinanych?

Jak sprawdza się taki sufit na co dzień? Sufity napinane nie wiążą się z koniecznością żadnej konserwacji przez co najmniej dziesięć lat. Są łatwe w czyszczeniu i nie zmieniają się, gdy zostaną uszkodzone w jakimś miejscu. Możemy Ci zagwarantować, że Twój sufit napinany nie zmieni kształtu, ani koloru przez dziesięć najbliższych lat. Mieszkasz w bloku lub w kamienicy i boisz się, że sąsiad Cię zaleje, a nasza praca pójdzie na marne? Nie martw się! Folie, z których wykonujemy sufity napinane są całkowicie wodoodporne! Gdy Twój sufit napinany zostanie zalany, to zadzwoń do nas. Sprawimy, że będzie wyglądał jak nowy. Dzięki nam zaoszczędzisz, czas, nerwy i pieniądze!

Folia ma zdolność zapamiętywania

Sufity napinane są rewelacyjnym rozwiązaniem, nie tylko ze względu na bezpieczeństwo oraz trwałość. Występuje jeszcze parę cech, które powodują, że nasze sufity są tak wyjątkowe. Co jest najważniejsze? Bez wahania możemy Ci odpowiedzieć, że pamięć kształtu! To właśnie ona odróżnia sufity napinane od jakiegokolwiek innego rozwiązania aranżacji stropu. Nasze systemy możemy również zainstalować na ścianach. To bardzo dobre oraz wszechstronne rozwiązanie dla każdej osoby, która pragnie odmienić swoje otoczenie. Czy założenie sufitu napinanego jest związane z bezpośrednim ryzykiem uszkodzeń? Byłoby tak, ale…tylko wtedy gdy byłby to inny materiał, a nie nasza wybitnie wytrzymała folia. Pamięć kształtu to jedna z najważniejszych cech sufity napinanego. Sufit, gdy się odkształci, to w ciągu kilku sekund wróci do normalnego stanu.