Transparentne i podświetlane sufity

Transparentne i podświetlane sufity można zamontować nawet w łazience. Sufit napinany wykonany z folii transparentnej podświetlanej od góry taśmami LED może stanowić jedyne oświetlenie w pomieszczeniu. Bardzo często takie rozwiązanie jest stosowane na przykład w łazienkach, ponieważ idealnie spełnia swoje funkcje i bardzo dobrze do nich pasuje.

Wykonanie transparentnego i podświetlanego sufitu

Jego realizacja nie jest trudna. Folia PCV mająca właściwe parametry przepuszczania światła, tak zwany transparent jest instalowana w klasyczny sposób pomiędzy profilami. Nad nią są natomiast liniowo ułożone taśmy LED. Dzięki nim po włączeniu światła sufit świeci całą powierzchnią. Po jego wyłączeniu wraca do białej, mlecznej barwy. Folia transparentna nie jest tym samym co folia przeźroczysta. Zarówno przy włączonym, jak i wyłączonym oświetleniu nie widać niczego, co jej przykryte membraną sufitową.

Jakie oświetlenie stosujemy w transparentnych i podświetlanych sufitach?

Najczęściej montujemy sufity napinane świecące całą powierzchnią. Wtedy tworzymy po prostu białą taflę, która w zupełności zapewnia wystarczające oświetlenie, zarówno w łazience, jak i w innych pomieszczeniach. Sufity mogą świecić również w sposób dekoracyjny, na przykład po obwodzie. Może również świecić na różne kolory. Wszystko zależy od tego, jaką taśmę LED wykorzystamy. Masz do wyboru: białą taśmę LED, różnokolorową RGB, oraz połączenie  tych barw w postaci taśmy RGBW. Montujemy taśmy o barwie zimnej, ciepłej lub neutralnej. Dzięki temu masz do wyboru bardzo wiele rozwiązań. Możesz osiągnąć dokładnie taki efekt, jakiego oczekujesz.

Jakie warunki musisz spełnić, zanim zaczniemy montować u Ciebie sufit podświetlany?

Pierwszym i najważniejszym warunkiem jest odpowiednia odległość między taśmami LED a membraną sufitową. Najlepsza odległość jaką trzeba zapewnić, aby rozproszenie światła było prawidłowe to od 12 do 15 cm. Nie może to być mniej niż 10 cm. Duże znaczenie mają też odległości, w jakich rozmieszczane są od siebie taśmy LED. Trzeba również zwrócić uwagę na techniczne szczegóły, o których poinformują Cię nasi montażyści. W razie pytań z tym związanych prosimy o kontakt z naszą firmą.

Jaką membranę sufitową możesz u nas kupić?

Jeszcze do niedawna, mówiąc o folii transparentnej, mogliśmy Ci zaoferować jedynie folie matowe lub satynowe. Jednak od jakiegoś czasu w naszej ofercie dostępne są również folie transparentne z połyskiem. To rozwiązanie łączy w sobie dwa przeciwieństwa. Odpowiednie parametry przepuszczania światła są zamknięte w bardzo efektownej „lustrzanej” powłoce. Możliwe jest również zastosowanie membrany transparentnej z nadrukiem. Może być on dowolny. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.