Montaż sufitu napinanego
Wielu klientów, chce się od nas dowiedzieć, czy samodzielny montaż sufitu napinanego jest możliwy? W jaki sposób go wykonać? Odpowiedzi na te wszystkie pytania, znajdziesz w tym wpisie. Zaczynamy!
Jakie są plusy i minusy samodzielnego montażu?
Kryterium, na które zazwyczaj patrzymy w pierwszej kolejności jest cena. Nikt nie chce przepłacać, każdy patrzy tylko na to, gdzie może znaleźć oszczędności. Ważny jest również właściwy stosunek ceny do jakości. Samodzielny montaż tak naprawdę może zaproponować nam pewnego rodzaju oszczędności. Jednak do jego przeprowadzenia będziesz potrzebował pewnych materiałów, właściwych narzędzi i przede wszystkim wiedzy. Przyda się również doświadczenie. Za te dwie ostatnie rzeczy, czyli wiedzę i doświadczenie, w największym stopniu musisz zapłacić firmie montażowej.
Można dzięki temu sporo zaoszczędzić
Oszczędność pieniędzy jest na pewno bardzo ważną kwestią. Za sprawą własnoręcznej instalacji możesz również być pewny, że projekt będzie całkowicie zgodny z Twoimi początkowymi planami. Bardzo dużą wartością jest też wyzwanie, jakie stawie przed Tobą samodzielny montaż sufitu napinanego. To bardzo dobra okazja, do sprawdzenia własnych umiejętności.
Jakie problemy możesz spotkać na swojej drodze?
Nie da się jednak ukryć oczywistych problemów, na które możesz się natknąć w czasie samodzielnego montażu. Pierwszym z nich jest brak doświadczenia. To sprawia, że ryzyko uszkodzenia delikatnych elementów, jak również samej powłoki napinanej jest bardzo wysokie. Drugi problem to konieczność zakupu niezbędnych narzędzi do instalacji sufitu napinanego. Jednym z takich narzędzi jest między innymi nagrzewnica gazowa. Trzeba również pamiętać o tym, że folia PCV jest najważniejszym materiałem w suficie napinanym, wymaga specjalnego traktowania. Zwracaj na to szczególną uwagę.
W jaki sposób samodzielnie zamontować sufit napinany?
W pierwszej kolejności trzeba wynieść z pomieszczenia wszystkie rośliny, ponieważ na późniejszym etapie montażu temperatura w pomieszczeniu osiągnie około 60 stopni Celsjusza. Następnym etapem jest przymocowanie aluminiowych profili do ścian. Gdy już przejdziesz ten etap to możesz przystąpić do rozwieszania powłoki napinanej. Najpierw musisz podgrzać pomieszczenie nagrzewnicą gazową, a później rozpiąć powłokę. Zacznij od narożników po przekątnej. W dalszej kolejności musisz skrócić dystans pomiędzy już zainstalowanymi elementami, wpinając następnie w środek wolnej przestrzeni przy listwie. Można to zrobić za pomocą systemu harpunowego, który zaczepia o aluminiowy profil. Właściwie dociśnięty nie będzie mógł się wypiąć.
Oczywiście w tym wpisie wspomnieliśmy tylko o podstawach montażu. Żeby prawidłowo zamocować sufit napinany, trzeba mieć o wiele większą wiedzę i doświadczenie. Naprawdę bardzo mocno zachęcamy do skorzystania z naszych usług! Będzie szybciej i solidniej!