Jaki sufit napinany wybrać?

Powiemy Ci o tym, jakie są rodzaje sufitów napinanych, z jakich materiałów mogą być wykonane, jakie są faktury i typy mocowań oraz jak wybrać najodpowiedniejsze sufity napinane. Zaczniemy od tego, w czym napinane różnią się w zależności od materiału z jakiego są wykonane.

Jakie są powierzchnie i faktury sufitów napinanych?

Sufity napinane lustrzane, czyli lakowe wyróżniają się efektem lustrzanego odbicia. Dzięki temu zwiększają wysokość pomieszczenia. Mamy bardzo szeroki wybór folii, więc z pewnością znajdziesz są odpowiedniego dla siebie. Kolejnym rodzajem są matowe sufity napinane. Przypominają doskonale równo pomalowany sufit. Czasami zdarza się tak, że jest trudno wizualnie się zorientować, że jest to sufit napinany. Wybór odcieni jest trochę mniejszy niż w odniesieniu do sufitów lustrzanych. Paleta barw sufitów z tkaniny poliestrowej ogranicza się do jasnych pastelowych odcieni. Na specjalne życzenie możemy wykorzystać dowolny odcień membrany lustrzanej. Można ja zamontować na lewą stronę. W ten sposób otrzymamy praktycznie matowy kolorowy sufit napinany. Dostępne są również półprzeźroczyste sufity napinane. Zazwyczaj łączy się je z ukrytym podświetleniem, które jest umieszczone pod folią oraz tworzy oświetlenie rozproszone. Przy wyłączonym podświetleniu półprzeźroczysty sufit napinany jest bardzo podobny do białego matowego płótna. Natomiast materiałowa powierzchnia sufitu napinanego przypomina materiał z widocznym splotem nici. Jest dostępna tylko w sufitach z poliestrowej tkaniny. Paleta barw sufitów z tkaniny poliestrowej to tylko jasne pastelowe odcienie. Sufit napinany jest złożony z naciąganego materiału oraz odpowiednich mocowań wzdłuż obwodu.

Jaki sufit napinany wybrać do pomieszczenia o zwiększonej wilgotności?

Jeżeli masz pomieszczenie, w którym panuje podwyższony poziom wilgotności, para lub odpryski tłuszczu, to najlepszy będzie sufit napinany wykonany z folii PVC. Nie wchłania on wilgoci i zapachów. Jest bardzo prosty, jeżeli chodzi o jego mycie i czyszczenie.