Profil led linia

Sufit napinany jest doskonałym rozwiązaniem do domów i mieszkań, w którym chcemy ukryć nierówności albo trochę urozmaicić aranżację i dodać do niej modne oświetlenie. Nasze doświadczenie pokazuje nam, że wykonanie sufitu napinanego. Profil LED Linia nie jest trudne. Trzeba po prostu posiadać odpowiednią wiedzę, żeby zamontować właściwie taśmy LED. Sufit napinany z oświetleniem LED jest nowoczesny i bezpieczny. Do wykonania takiego sufitu wykorzystujemy takie narzędzia, jak: poziomica, wiertarka, wkrętarka, obcęgi,    nożyk oraz nóż do metalu, pędzel, szpachelka, pędzle i wałki do malowania. Dodatkowo stosujemy następujące materiały: profile UD, profile CD, wieszaki bezpośrednie, kołki i wkręty do ściany, wkręty do płyt g-k, płyty g-k, masę szpachlową, narożniki aluminiowe, taśmę zbrojącą, stalowe pręty i farbę do wykończenia sufitu.

Usługa wykonania sufitu napinanego przez naszą firmę wygląda następująco:

W pierwszym etapie planujemy konstrukcję sufitu

Realizację sufitu napinanego zaczynamy od zaplanowania jego konstrukcji. Określamy powierzchnię sufitu, jego wysokość i rodzaj oświetlenia. Bardzo często stosujemy połączenie oświetlenia punktowego wraz z taśmami LED.

Drugi etap to zamocowanie bocznych profili

Aby to wykonać dobrze odmierzamy odpowiednią odległość od sufitu, a dodatkowo sprawdzamy poziomnicą, czy gotowa konstrukcja będzie równa. Jeśli taśmy LED nie będą zamocowane wewnątrz wnęki, to od razu zajmujemy się montażem profili do sufitu. Profile boczne przykręcamy wkrętami w odległości 50-60 cm. Mocujemy również spec profile LED linia. Są to specjalnie wymyślone przez naszą firmę New Foil profile, które są przeznaczone dla głównego oświetlenia.

Trzeci etap to doprowadzenie instalacji elektrycznej

Po zamocowaniu profili bocznych, zabieramy się za doprowadzenie instalacji elektrycznej. Sprawdzamy, czy działa ona prawidłowo i przechodzimy do kolejnego kroku. Oświetlenie LED może być przeprowadzone na kilka sposobów. My wykonujemy je wykorzystując specjalny profil UW, który stworzy nam potrzebną wnękę do zamocowania taśmy LED.

Czwarty etap to mocowanie folii na suficie

Szpachlujemy sufit, gruntujemy go oraz pokrywamy go białą farbą, a następnie naciągamy folię. Jednak najpierw sprawdzamy, czy w folii nie ma żadnych niedociągnięć, usterek, ani niedoskonałości. Jeżeli wszystko się zgadza, to zawieszamy membranę na uchwytach oraz podgrzewamy za pomocą przemysłowych nagrzewnic. Następnie rozpinany folię na zainstalowanych wcześniej profilach. Do napinania używamy specjalnych narzędzi, które przypominają szpachelki. Napinanie zaczyna się od jednego rogu i kontynuuje wzdłuż brzegów membrany.

Piąty etap to doprowadzenie instalacji elektrycznej

Ostatni etap naszych prac polega na zakładaniu kloszy na profile, podłączeniu zasilaczy, sterowników, ściemniaczy i innych niezbędnych urządzeń.